Новини Корупції

Корупція при проведенні тендерів на підприємстві «Арселорміттал Кривий Ріг»

Служба безпеки «Арселорміттал Кривий Ріг» своєї корупційною діяльністю при проведенні тендерів завдає підприємству величезний збиток.

Неодноразові спроби закордонного керівництва поліпшити і налагодити внутрішні процеси на підприємстві, набір високооплачуваного менеджменту не допомагає покращити ситуацію на підприємстві з-за «диверсійної діяльності одного з підрозділів.

Підприємство, незважаючи на іноземні інвестиції, постійно стрясають ПП різного масштабу. Ось і нинішній 2019 рік почався з чергових потрясінь. Наприкінці січня у Кривому Розі обвалилося перекриття в неэксплуатируемом будівлі палацу культури «Коксохімік», яке знаходиться на балансі АМКР. В результаті постраждала одна людина. Тривають суперечки з профспілками, які відстоюють вимога робочих про обіцяне підвищення заробітної плати.

Читайте також: «Криворіжгаз» підмінив знятий лічильник і фальсифікував експертизу

Але всі обіцянки залишаються невиконаними. Адже підприємство навіть без підвищення витрат на оплату праці фактично веде збиткову діяльність. Ще навесні минулого року фінансовий директор «Арселорміттал Кривий Ріг» Сергій Пличко зізнався, що вперше за 12 років підприємству загрожує фінансова криза, що наздожене завод з-за різкого зниження обсягів виробництва. Така важка фінансова ситуація на АМКР, в свою чергу, пояснюється полуаварийным станом усіх виробничих потужностей найбільшого металургійного комбінату країни.

Але є й інша версія того, що відбувається. Як розповів один із співробітників підприємства, на заводі давно і успішно існує корупційна схема, завдяки якій керівництво служби безпеки комбінату та інші причетні особи, заробляють мільярди гривень злочинним шляхом.

Не секрет, що служба безпеки АМКР має вплив на проведення тендерних процедур та допуск до них підрядників. Виявилося, що для проведення капітального ремонту доменної печі №9 залучили підприємство, що виконує монтажно-будівельні роботи, якому довелося заплатити Ситникову Олександру Юрійовичу (директор з економічної безпеки АМКР) і Єфімову Едуарду Анатолійовичу (заст. генерального директора з безпеки АМКР) за 10 000$ готівкою за кожен виграний тендер. Також в подальшому підприємство перерахувало 4-7% від суми фактичної оплати АМКР за надані послуги, на рахунки фірм-одноденок, підконтрольні вищезазначеним особам.

Саме з цієї причини, компанія-підрядник, що виконує монтажно-будівельні роботи, провела ремонт печі виключно неякісно, економлячи на матеріалах і використовуючи працю малокваліфікованих працівників. Керівництво компанії намагалося відбити супутні витрати на хабарі Ситникову і Єфімову. Внаслідок чого 27 квітня 2018 року на печі №9 і стався неконтрольований викид чавуну.

З часом керівництво заводу усвідомило, що причина аварій і поломок – це підрядники-заробітчани, які отримували доступ на завод завдяки недосконалості тендерної процедури, і неякісні матеріали. Після проведення перевірок та розслідувань, в кінці листопада 2018 року, умови та процедури проведення тендерів на закупівлю товарів та послуг були кардинально змінені. Зокрема, АМКР відмовився від тендерів в кілька раундів і перейшов на одноступеневі торги. На підприємстві публічно визнали, що це тільки затягувало процес і давало можливість учасникам маніпулювати цінами. Керівництво заводу визнало, що деякі з учасників тендерів спочатку пропонували завищену ціну, а потім у ході наступних раундів починали її знижувати в розрахунку на перемогу і повторні переговори. Це також являло більше можливостей для корупції. Торкнулися зміни і порядку оформлення договірних документів, а також умов допуску до комерційних торгів – тепер заздалегідь відбирають претендентів, які відповідають необхідним технічним вимогам.

Але, за словами того ж джерела в АМКР, всі ці зміни не змогли запобігти корупційну діяльність вже згаданих представників служби безпеки заводу. Вони намагаються з кожної закритої форми виконаних робіт, отримувати комісійні. За даними підприємства, тільки за десять місяців 2018 року АМКР виплатив своїм постачальникам і підрядникам близько 58 млрд грн (дані на 1 листопада). Якщо порівняти цю суму із зазначеною вище «податком» у розмірі 4-7% від суми оплати, то стає ясно, що підприємство щорічно втрачає мільярди гривень за поставлені неякісні послуги та товари. Плюс до всього, ділки додали нову обов’язкову «послугу»: тепер, щоб пройти узгодження зі службою безпеки україни для участі в тендері, потрібно заплатити на підконтрольну згаданим особам обнальную компанію від 30-50 тис. грн, без гарантії перемоги в тендері. У разі відмови представники служби безпеки металургійного комбінату знаходять абсурдні причини для зняття компанії з участі в тендері, як таку, що не відповідає технічним вимогам. Таким чином, всі прогресивні наміри і рішення вищого керівництва «Арселорміттал Кривий Ріг» нівелюються зусиллями злочинного угруповання, яка роками орудує під носом у свого довірливого начальства. Скільки ще це грабіж триватиме – не відомо.

Якщо Вам відомі факти про порушення прав і інтересів бізнесу, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

За матеріалами: zerkalo.mk.ua

 

Теги: Арселорміттал Кривий Ріг , Олександр Ситніков, Едуард Єфімов

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top