Головні новини

Мангер — Левін — Павловський. Луценко показав схему організації вбивства Гандзюк

Голова Херсонської облради Владислав Мангер, якого генпрокурор Юрій Луценко назвав організатором вбивства Катерини Гандзюк, міг замовити вбивство через двох посередників.

Відповідну схему Луценко показав на брифінгу в понеділок, 11 лютого. Про це повідомляє «Українська правда».

«На початку липня 2018 року громадянин Владислав Мангер, керуючись особистою неприязню, яка у нього виникла на підставі активної громадської діяльності Катерини Гандзюк, яка перешкоджає його корисливим інтересам, вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк способом, який завдасть потерпілої особливі фізичні і моральні страждання», — повідомив глава ГПУ.

За словами Луценка, для реалізації свого умислу Мангер звернувся до знайомих йому Левіну і Павловському і запропонував їм знайти виконавців і організувати вбивство Гандзюк. Дня виконання злочину він передав Левіну і Павловському близько 10 тисяч гривень для придбання необхідних засобів зв’язку та закупівлі знаряддя вбивства. Він також узгодив суму винагороди за вбивство «У тому числі за скоєння нападу на Гандзюк не менше 5 600 доларів. Решту Левін і Павловський планували залишити для власного збагачення», — заявив глава ГПУ.

Він додав, що не пізніше 13 липня в Херсоні Левін і Павловський «за погодженням з Мангер» залучили до свого плану раніше знайомого їм Торбина. Останній залучив до скоєння нападу раніше знайомих йому Горбунова, Васяновича, Вишневського, Грабчука. «Були відстежені маршрути пересування Гандзюк, була закуплена кислота, була створена група закритих абонентів у мережі», — зазначив Луценко.

31 липня, за його словами, Торбіна, Грабчуком, Горбунов, Васянович, Вишневський організували напад на Гандзюк. «Не пізніше 4 серпня Павловський за згодою Левіна передав Торбіну 4000 доларів за вчинення посягання на життя Гандзюк і дав вказівку всім учасникам нападу вжити заходів для запобігання їх викриття правоохоронними органами», — розповів генпрокурор.

Фото: pravda.com.ua

Надалі Торбіна передав виконавцям за 500 доларів, а решту залишив собі. «Згідно з висновком експерта, смерть Гандзюк настала від термічних опіків до 40% тіла. Настання смерті перебуває у прямому причинно-наслідковому зв’язку з отриманими нею опіками від нападу. Таким чином, Мангер підозрюється в організації скоєння вбивства Гандзюк, вчиненого з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою осіб», — підсумував Луценко.

Луценко також продемонстрував інфографіку зі схемою організації вбивства Гандзюк. На ній, за його словами, зараз є один «заклеєний квадратик». «Це ймовірні зв’язки в органах влади та правоохоронних органах, які сприяли вчиненню цього злочину. Тут поки що доказів недостатньо для пред’явлення підозр, але робота над ними йде», — підсумував Луценко.

«>

11.02.2019
13:49
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top