Головні новини

Названі основні труднощі, з якими стикаються власники «евроблях» в процесі розмитнення

В Україні наприкінці листопада 2018 року вступили в силу нові правила розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. З тих пір за перші два місяці розмитнили близько 50 000 «евроблях», хоча їх на українських дорогах налічується до 1,5 млн. одиниць. З якими труднощами стикаються власники «евроблях» при їх реєстрації?

23 лютого 2019 року закінчується пільговий період розмитнення. Поки це ще можна зробити зі знижкою в 50%. Потім доведеться платити великі штрафи або навіть позбутися машини. Однак, багато «евробляхеры» поки чомусь не скористалися знижкою. Є кілька причин, чому дає «пробуксовку» розмитнення.

1. Немає документів

Митники попросять власника «евробляхи» пред’явити митну декларацію на авто в режимі імпорту, техпаспорт, рахунок-фактура вартості авто, а також довести право власності. Якщо немає купчої або машина не знята з обліку в іншій країні, то розмитнити її не дадуть.

2. Завищена вартість

Митники при оцінці «евробляхи» зазвичай мають звичку сильно завищувати її ціну (на 200-900 євро). Вони виходять з цін на машини в європейських каталогах.

Читайте також: Як водіям оскаржити рішення митниці про коригування вартості автомобіля

3. Штраф

Якщо ваша «евробляха» перевищила дозволені терміни перебування в Україні, то за її розмитнення вам доведеться заплатити штраф у розмірі 8 500 грн. Якщо відмовитеся платити штраф, то митники можуть збільшити оціночну вартість машини.

4. Сертифікація

«Евробляха» повинна мати сертифікат відповідності свого двигуна Євро-2-5. Без нього не вийде поставити її на облік. У європейських автомобілів обов’язково перевіряють рівень викидів СО2, гальма і світлотехніку. Коштує така «послуга» 1 650 грн. Бувають випадки, коли українські сертифікаційні центри не беруть довідку про сертифікації в Європі, так що і до цього потрібно бути готовим.

При реєстрації автомобіля в МВС і отриманні українських номерів потрібно заплатити 3% від вартості авто в ПФ.

Якщо у власника «евробляхи» є всі необхідні документи, то зареєструвати він її може протягом трьох днів. В цьому йому можуть допомогти компанії-посередники, які беруть за свої послуги до 700 доларів.

«>

02.02.2019
16:45
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top