Новини Корупції

Вкид ФСБ: як одесити реагують на орден Жванецькому і що з цим робити

Чи може геніальність творчості Михайла Жванецького дозволити йому отримати нагороду з рук вбивці — президента РФ Владіміра Путіна?

Про це дискутували очільник одеського осередку «Народного Руху України»Михайло Кузаконь, громадський активіст та юрист Сергій Стерненко, історик Олександр Бабич та підприємець Олександр Літвак у програмі «Одеська політична кухня».

«Чи може на 5 році російсько-української війни громадянин РФ після нагороди від президента РФ – царя країни, яка розв’язків язала проти нас війну, їхатив Україну на гастролі? Такого не має бути. Жванецький знає, що в Україні війна. Він чудово розуміє, що відбувається. І міг прорахувати реакцію країни, яка терпить агресію. Наївно чекати, що українці закриють очі на це. Найбільш розумним було б відмовитись від нагороди, або від гастролей в Україні», — вважає Стерненко.

Натомість підприємець Олександр Литвак переконаний: це маніпуляція, якою людей хочуть відволікти від більш важливих справ.

«Жванецький живеу відносній зоні комфорту між Одесою і Москвою і розуміє, що ним маніпулюють. Він не може собі відмовити в комфорті ні тут, ні там. Раджу згадати проте, що йому 85 років. Тому вважаю, що принциповість у цьому питанні зайве», — прокоментував Литвак.

На його думку, нагородження орденом Жванецького — надумана причина для розколу одеситів. Тому варто поставитись з розумінням і не розколювати місто, яке і так підігріте.

Історик Олександр Бабич також заявив, що як наслідок — ми отримали в розколотій Одесі ще одну лінію розколу.

«Жванецький — геній сьогоднішнього часу. Філологи й літерознавці його сприймають на рівнї Твена, О. Генрі, Чехова. Щодо його ставлення до агресії: свого часу він виступивши негативно проти анексії Криму і того, що відбувається в Росії. Там союзників України позбулося на пальцях одної руки. 80% підтримують Путіна. З людей, яких сприймають на світовому рівні, як Жванецького, треба здувати пилинки, бо смороду перебуваютьна фронті такого виду», — вважає Бабич.

І додає, мовляв, не можна з точністю сказати, чи це була провокація, на яку всі купилися, чи просто протокольне нагородження письменника до ювілею. Одначе ні Кузаконь, ні Стерненко не мають сумнівів, що це спланований хід РФ задля дестабілізації ситуації в Одесі.

«Цікава реакція Труханового: він підхопив пас і почав натягати на свою голову одеську автентичність і протистояти Жванецького всій Україні. Ця маніпуляція -протистояння деяких представників влади влаштовує. Можна сказати, що Путін дав пас Труханова. І представників російської влади це влаштовує. ФСБ таких помилок неробить, тому це однозначно спланована маніпуляція», — підсумував Кузаконь.


Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top